Na dosah Mt. Everestu a Čo Oju

Na dosah Mt. Everestu a Čo Oju

Prý mám víc psát. Ale o cestách se nepíše, o cestách se vypráví. Ideálně někde u piva. Proto tenhle náš výlet s Míšou do Nepálu nechám prakticky beze slova.

Ale abyste věděli, o jaká místa šla, tak je na úvod zmíním. S Míšou jsme v zimě na Vánoce odletěli do Nepálu, kde jsme se rozhodli dojít do Gokya z Lukly. Po návratu jsme se ještě na pár dnů zastavili v Kathmandu.

A co bych ve stručnosti o tomto treku řekl? V zimě ideální! Minimum turistů, dobrodružné podmínky (v místnosti mínus 12°C, když jsem se ráno díval na teploměr v jídelně). Věčně zmrzlá voda a další zážítky, díky kterým jsem si zimu paradoxně zamiloval.

Ale abyste věděli, o jaká místa šla, tak je na úvod zmíním. S Míšou jsme v zimě na Vánoce odletěli do Nepálu, kde jsme se rozhodli dojít do Gokya z Lukly. Po návratu jsme se ještě na pár dnů zastavili v Kathmandu. A co bych ve stručnosti o tomto treku řekl? V zimě ideální! Minimum turistů, dobrodružné podmínky (v místnosti mínus 12°C, když jsem se ráno díval na teploměr v jídelně). Věčně zmrzlá voda a další zážítky, díky kterým jsem si zimu paradoxně zamiloval.
Tagy příspěvků: