Měsíc s Fuji - červenec

Měsíc s Fuji - červenec

Když jsem psal, že červen byl nejlepší, to jsem ještě netušil, že červenec bude ještě lepší! Spoustu focení, spoustu pochvalných slov, které mě těší a zároveň motivují se neustále zlepšovat. 

A co hlavně? Samí skvělí klienti! Když jsem začal fotografovat, bál jsem se práce s lidmi. Však to znáte, je to asi to nejhorší. Ale popravdě mám zatím opačný pocit. Potkávám a poznávám tak bezvadné lidi! Ale pojďme si shrnout, co se v tomto měsíci nafotilo. Alespoň částečně.

Začnu s rodinkami. O netypické focení projevili zájem v Lounech. Bylo to vůbec poprvé, kdy jsem šel do úplně cizí rodinky fotit tímto způsobem, který nabízím. Tedy zcela reportážní. Rodinka jednoduše žila svůj život a já to pouze dokumentoval. Jsem rád, že se zadařilo a byla z obou stran maximální spokojenost!

Více fotek naleznete v mém blogu Náš běžný rodinný den potřetí. Stejným způsobem jsem dokumentoval život karlovarské rodinky. A nebojte, i jejich fotky brzy naleznete! 

Fotil jsem také narozeniny dětí. Zajel jsem si až k Liberci na chatku, kam mě pozvali Janča s Tomem. I z tohoto focení jsem měl obrovskou radost. Ale o tom jsem už psal v blogu Matýsek a jeho první narozeniny.

Občas fotím i v Kadani, kde žiji :-) Moji oblíbení klienti Doboszovi, s kterými jsem už fotil několikrát, si mě "najali" na focení prvních narozenin Stelličky. Ta zažila první velkou pártu, na kterou nedorazili jen starší příslušníci rodiny, ale i kamarádi v podobném věku. Ale o tom třeba příště! Určitě několik fotografií opět zveřejním.

Občas se sám sebe ptám, jestli mne už nebaví více fotit rodinky než svatby. Těžká otázka! Oboje totiž miluji.

A když jsme u těch svatbách, v tomto měsíci jsem měl dvě. Poprvé u Jirkova na Hrádku, kde si řekli své ANO Martínka s Michalem.

A rovněž v Lesné, kde jsem odfotografoval svatební příběh Alenky s Martinem. Jejich svatbu si můžete shlédnout třeba TADY. Určitě mrkněte, stojí to za to!

 

Hezké fotografie se nám podařilo vytvořit s Alenkou a Jirkou, kteří čekají nový přírůstek do rodinky. Jejich fotky můžete vidět na mém webu. Nebyli jedinými, kdo se mihl před mou Fujinkou, ale k dalším fotkám se dostanu až později...

A zpátky k rodinkám. Ne každý chce zdokumentovat běžný rodinný život, což vůbec nevadí! Protože i klasické fotografie mohou vypadat krásně. A pokud máte tak hezkou rodinkou, jakou jsem měl já, je o úspěch postaráno.

Ale musím sebekriticky a vlastně i samochvalně říct, že mi více jdou ty reportáže, kdy jsem schovaný za objektivem a nikdo si mne nevšímá. Miluji momenty, čekám na ně, lovím je a cítím se daleko svobodněji, což mi pomáhá i při kreativitě.

Proto jsem si hrozně rád zafotil čajový festival v Kadani. Hodně fotografií můžete vidět na mém facebooku, sem přiložím aspoň pár.

Zafotil jsem si také produktovky, konkrétně brýle v Chomutově. O tento job mělo zájem spousta fotografů, ale poštěstilo se mě získat tuhle narychlo domluvenou zakázku, která proběhla rovněž velmi rychle. Díky moc za zájem!

A i když je času pramálo, nebyl bych to já, kdybych si aspoň jednou nezajel na hory. Konkrétně do Švýcarska na tři dny. Mám rád tyto nízkonákladové dovolené, které si i běžný smrtelník dovolí během roku hned několikrát. Někdy je to náročné, cesta bez spánku, na místě spaní ve stanu, málo jídla, ale o to víc si člověk cenní teplé sprchy, měkké postele a co hlavně, v horách úplně vypne! 

Více fotografií zase naleznete třeba TADY. A ukončím to psem, kterého mám hrozně rád. Kvůli času si Stacy beru v letošním roce hrozně málokrát, vlastně snad teprve počtvrté! Věřím, že si spolu zafotíme pořádně zase na podzim :-) 

Tagy příspěvků: