Dolomity

Dolomity

Čtvrteční svátek nemohl znamenat nic jiného než využití prodlouženého víkendu. A když je volno, tak se cestuje. Tentokrát se stany do italských Dolomit.

Už začínám mít obavy, že jinam než do hor jezdit neumím. Třebaže si říkám, že bych rád okusil zase jiný typ cestování (no uvidíme, co za rok). Každopádně jsme zase vyrazili šlapat tisícovky v rámci nízkonákladového výletu během prodlouženého víkendu. Kdo my? Pár starých dobrých tváří, ale zase několik nováčků. Za poslední tři roky, co jsem začal cestovat, se mnou už vyrazilo celkově 19 lidí, pokud dobře počítám. Nevím, jestli je to tím, že se mnou lidi chtějí jezdit, nebo tím, že se mnou není k vydržení, takže se spolucestovatelé pořád obměňují. Jako optimista věřím v to první :-)))

To, že je lepší někdy nepřemýšlet a prostě se sbalit a vyrazit, ukázala zcela jasně Ivetka, která některé nás poprvé uviděla minulou sobotu na jedné akci. Stačilo pár slov a bylo rozhodnuto, že ve středu vyrazí s námi. Jak jednoduché!

Upřímnou radost jsem měl z účasti Míši, kterou jsem chtěl poznat coby skvělou cestovatelku i fotografku.

A Radek se zase rozhodl sbírat první zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Jak zjistil, není to občas žádná sranda. I babička ho předběhla :-)))

A tyto nové tváře doplnila Irča a Pavel. Celkově byla tato 6členná parta opravdu skvělá. Není vůbec co vytknout. A kam jsme to vlastně jeli? No do Dolomit!

„Do Dolomit nejezdi, tam je milion lidí. To není nic pro Tebe!". Tuhle větu jsem slyšel tolikrát, až jsem o nich přestal úplně uvažovat. Ale jak se blížil sváteční termín znamenající další úprk do hor, tak jsem si řekl: Vždyť bude po sezoně, možná hnusné počasí, tam nikdo nebude!

No občas jsme někoho potkali, ale spíše na těch nejznámějších místech u hospody. Stačilo ale vyrazit o několikset metrů dál a byli jsme zase zcela sami.

I když nemám rád profláknutá místa, Dolomity byly opravdu hezké. Hlavně třetí prodloužený trek byl "topový". A díky skvělé partě byla tahle dovolená opravdu vydařená. Věřím, že v podobném složení jsme nevyrazili naposledy.

Takže díky všem za účast! Bylo to na jedničku.

Tagy příspěvků: